Lendamine on lihtne!

Lendamine on tänapäeval muutunud aina lihtsamaks ja lihtsamaks. Siiski on ka pärast mitmeid tuhandeid lennatud miile õhus ärevust tunda. Et reisimine sujuks viperusteta, tutvustame Teile punkte, mida reisi planeerimisel jälgida.

Enne pileti ostmist tutvuge kindlasti sihtkohariigi viisareeglitega. Kui need on selged, on internetist pileti ostmine imelihtne. Pileti ostmisel soovitame alati kontrollida ka piletireegleid – muutmis- ning tühistamistasude suuruseid ja pagasireegleid. Edasi jääb vaid sisestada andmed Fly24.ee leheküljel, tasuda pileti eest ja juba saategi öelda oma sõpradele, et lähete reisile!

Kuidas osta soodsalt lennupileteid saate lugeda siit!

Kui sõidukuupäev hakkab kätte jõudma, kontrollige kindlasti veelkord üle oma pileti pagasireeglid! Pagasireeglitega saate tutvuda lennuliini kodulehelt. Soovitame võimalikult täpselt oma pagasi mõõte ja kaalu jälgida, sest vastasel juhul võib lennujaamas tekkida ebameeldivusi kõrgete lisatasudega.

Tänapäevasel tehnikaajastul oleme üha enam silmitsi olukorraga, kus lennule registreerimine (check-in) lennujaamas on muutumas (tasuliseks) mugavusteenuseks. Alternatiivina pakutakse lennule registreerimist internetis või mobiiliga. Seda saab üldjuhul teha juba 24h enne väljalendu. Soovitame seda lahendust võimalusel kasutada- see on mugav ja kiire.

Enne check-in’i sooritamist pange valmis oma reisidokumendid – nende kohta võidakse täiendavat infot küsida (nt passi numbrit, viisa kehtivust jne). Sõbrale või pereliikmele check-in’i tegemiseks peab olema tema nõusolek! Pardakaart prindi välja ja võta lennujaama kaasa.

Check-ini vajalikkusest saate lugeda täpsemalt siit!

Enne lennujaama sõitmist kontrollige, et teil oleksid kaasas järgmised asjad: reisidokument, pardakaart ja igaks juhuks ka ostmise päeval saadud e-pileti koopia. Neid dokumente ja väärisesemeid hoia alati käsipagasis!

Sõltuvalt lennujaamast soovitame olla kohal 2-3 tundi enne väljalendu – see tagab piisava ajavaru juhuks, kui teel lennujaama peaks midagi juhtuma. Suurlinnades ei ole harvad liiklusummikud ja ootamatud seisakud rongiliikluses. Suuremates lennujaamades võib ka terminale olla mitu ning nende vahel liikumine võtab samuti oma aja. Terminalid võivad olla tähistatud numbrite, tähtede või isegi nende kombinatsiooniga. Veendu, et lähed õigesse terminali.

Kui Sul on kaasas äraantav pagas, pöördu lennujaamas oma lendu teenindavasse check-in’i letti ning esita oma reisidokument ja pardakaart. Mõned lennufirmad pakuvad selleks lausa eraldi letti (Bag Drop).

Kui oled loovutanud oma äraantava pagasi, liigu edasi transiittsooni. Selleks vaata väljuvate lendude tabloolt, millisest väravast Sinu lend läheb ning jälgi viitasid, mis sind selleni juhatavad. Kui tundub, et oled eksinud, palu mõnelt lennujaama töötajalt abi.

Jälgi oma pardakaardil olevat pealemineku aega (Boarding Time). Selleks ajaks peaksid olema lähteväravas ning valmis lennukile minema. Kui lennuni on palju aega, siis võta vabalt! Jaluta ringi, vaata aknast lennukeid ja joo tassike kohvi. Kui pardalemineku aeg hakkab lähenema, siis vaata veelkord väljuvate lendude tabloole – lennu lähtevärav võib muutuda! Infotablood on reisijale esmaseks abimeheks, kuna nendel kuvatav informatsioon on alati kõige täpsem. Pardakaardil olev trükimust võib põhineda aegunud infol.

Kui jõudsite lennukis oma istekohale, võite lõõgastuda, sest pealpool pilvi paistab alati päike! Õhkutõus ja maandumine toovad ikka ja jälle naeratuse reisijate suule, sest, olgem ausad, lendamine on lahe.

Kui teil on mingeid küsimusi siis kirjutage meile fly24@fly24.ee. Meie kõnekeskus töötab tööpäeviti 09:00 kuni 17:00. Helistada saab telefoninumbritele 661 8957 ja 661 8958.

 

Meeldivat reisi soovib

Sinu Fly24.ee meeskond

Have more questions? Submit a request

0 Comments

Please sign in to leave a comment.
Powered by Zendesk