Lastega reisimine

Lastega reisimine

 

Lastega välisriiki reisimisel võidakse nõuda lisadokumente, milliseid täpselt sõltub eelkõige külastatava riigi nõudmistest. Seetõttu soovitame kõigepealt küsida reisisihiks oleva riigi esindusest, milliseid dokumente nende piirivalve sellisel juhul nõuab. Vähem olulised ei ole erinevate transpordifirmade seatud nõuded.

Lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole tema seaduslik hooldaja, peaks reisil kaasas olema vanemate ühine notariaalselt kinnitatud nõusolek. Sel juhul võib abiks olla ka inglisekeelsest rahvastikuregistri väljavõttest, millel mõlema lapsevanema andmed.

Pea samad soovitused kehtivad, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest, kellel on lapsest erinev perekonnanimi. Reisile tuleks kaasa võtta teise lapsevanema notariaalselt kinnitatud nõusolek ja samuti inglisekeelne rahvastikuregistri väljavõte, millelt on näha mõlema lapsevanema andmed. Rahvastikuregistri väljavõtte saate kohalikust omavalitsusest tasuta.

Kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest Euroopa Liidus, siis tasuks kaasa võtta teise lapsevanema lihtkirjalik nõusolek ning võimalusel ka inglisekeelne rahvastikuregistri väljavõte.

Allikas: Välisministeerium

Koolireisid

Euroopa Liidu liikmesriigis elavate ning kooliekskursioonil osalevate kolmandate riikide kodakondsusega õpilaste nimekirja vorm on kinnitatud haridus- ja teadusministri 14.09.2010 määrusega 55 ja selle leiate siit.

Nimekiri tuleb õppeasutusel trükkida oma asutuse plangile ja selle kinnitab kooli direktor.

Allikas: Välisministeerium

Üksi reisivad lapsed

Üksi reisivate alla 12-aastaste laste korral tuleks hoiduda ise reiside broneerimisest ning võtta ühendust meie klienditoega +372 661 8957 või e-maili teel fly24@fly24.ee

Alla 12-aastastele üksi reisivatele lastele on lennufirma kohustuslikus korras ette näinud saatjateenuse. Antud teenus on üldjuhul tasuline ning tuleb ette broneerida. Üksi reisivate laste arv on igal lennul piiratud.

Saatjateenust on võimalik tellida soovi korral ka vanematele lastele, üldjuhul kuni 16-aastastele, kuid ei ole kohustuslik.

Tähelepanu! Mitte kõik lennufirmad ei võimalda alaealistel lastel üksi reisida. Täpsustusteks tuleks pöörduda meie klienditoe poole.

Have more questions? Submit a request

0 Comments

Please sign in to leave a comment.
Powered by Zendesk