Kuidas leida kõige soodsamat lendu?

Internetist lennupiletite ostmine läheb aastast aastasse järjest populaarsemaks. Seepärast mõtlesime, et teeme Teile lühida õpetuse, kuidas leida kõige soodsamat lendu. Kuna nüüd olete reisiagent Teie siis on teie võimuses ka kõikide lennuvõimaluste läbi vaatamine.

Soovitame eelnevalt läbi lugeda artikli selle kohta, kuidas muutuvad lennupiletite hinnad ajas: https://fly24.zendesk.com/hc/en-us/articles/200347143-Miks-on-lennupileti-hinnad-ajas-nii-erinevad-

 

Euroopa siselendude broneerimine:

Üldjuhul edasi-tagasi Euroopa lendudega on lihtne, parim pakkumine tuleb nähtavale kui sooritada tavapärane otsing soovitud kuupäevadega, soovitud sihtkohta. Kui aga hakkate ostma ühe suuna piletit, siis soovitame algselt teha ühe suuna päringu ja seejärel teha edasi-tagasi lendude päring (tagasilennu kuupäev panna umbes 6 nädalat hilisemaks). Kui lend toimub lähiajal, siis võib sääst olla kuni kahekordne! Oluline on siinjuures meeles pidada, et lennufirma eeldab marsruudi kronoloogilises järjekorras kasutamist – see tähendab seda, et esimesele lennule mitteilmumise korral tühistatakse kogu ülejäänud lennupilet. Olge tähelepanelik!

Põhjus, miks ühe suuna pileti hind võib tulla kallim kui edasi-tagasi pilet on see, et lennuliin võib lukustada ühesuuna piletitele soodsamad klassid, kuid mitte edasi-tagasi piletitele. NB! Ostes soodsama edasi-tagasi lennupileti on piletireeglid suure tõenäosusega rangemad. Pileteid ei pruugi saada tagastada ega muuta.

 

Kontinentidevaheliste lendude  broneerimine:

Pikamaalendudel tuleks otsingut teha teistmoodi. Esimese asjana tuleb muidugi võtta pakkumine soovitud kuupäevadele algsihtkohast lõppsihtkohta. Pärast seda soovitame vaadata ühesuunapileteid soovitud kuupäevadel. Kui ka see ei anna paremat pakkumist ja reisima hakkate Eestist, siis soovitame vaadata pakkumisi algusega Helsingi, Stockholmi ja Riia lennujaamadest. On teada, et mõni reisija on saanud säästa selliselt kuni 30%!

Vihje: Üldjuhul on soodsamate hindade ’pudelikaelaks’ just esimesed, ettesöötvad lennud, näiteks Tallinn – Helsingi, Tallinn – Riia, Tallinn – Stockholm, jne. Enne kui hakkad Tallinna asemel Helsingit ja Riiat vaatama, heida pilk ka lennuvõimalustele algusega Tartust!

NB! Kui ostad lennupileti algusega Helsingist, Stockholmist või Riiast, siis soovitame osta ühenduslennu pileti vähemalt ajavahega 3 tundi või kui lähete mõne muu transpordivahendiga, siis varuge kindlasti rohkem aega.

Kaalu oma võimalusi: Lend Helsingist võib olla küll 40 EUR soodsam kui Tallinnast, kuid arvesta vajadusega soetada juurde laevapilet, kohalik transport Helsingis, lõunasöök vahepeal, jne. Lõplik sääst võib olla marginaalne ning pisikese juurdemaksuga võid saada juba mugavama otseühenduse Tallinnast.

 

Kui reisite suurema seltskonnaga:

Kui teil on soov näiteks 8 sõbraga minna reisima ja Teie ostate lennupiletid, siis soovitame järgida kõiki eelnevaid nippe. Lisaks, tehke päring kõikidele reisijatele korraga. Nüüd, proovige teha päringut ühele reisijale – kui hind on sama, siis sellest soodsamalt enam ei saa. Kui hind on soodsam, siis tuleb hakata proovima, kas hind muutub 2 reisijaga, 3 reisijaga, 4 reisijaga jne. Kui on leitud see piir, siis tuleb teha piletite ostmine kahes osas, esimene reisijate grupp saab soodsama hinna ja teine grupp kallima hinna, kuid sellisel juhul ei pea ostma kõik kallima hinnaga piletit.

Selgitus: kõik ühes broneeringus inimesed on samas hinnaklassis – kui soodsas hinnaklassis on kohti vaid 5 ja reisijaid on 6, siis automaatselt kehtib kõikidele broneeringus olevatele inimestele kõrgem hinnaklass.

 

Küsimustega võib meile igal ajal kirjutada: fly24@fly24.ee

Kui ka sinul on vihjeid või säästmise nippe, siis kirjuta sellest julgelt siia kommentaariumisse!

 

Sinu Fly24.ee meeskond

Have more questions? Submit a request

0 Comments

Please sign in to leave a comment.
Powered by Zendesk