Miks on vajalik lennule registreerimine?

Et soovitud väljalennu kuupäeval lennukile pääseda, on vajalik lennule registreeruda (ehk teha check-in). Lennule registreerimine annab lennufirmale märku sellest, et reisija tõepoolest kavatseb realiseerida oma lennupiletit ning ilmub õigeks ajaks lennu lähteväravasse. Registreerimine lõpeb tavapäraselt 30 - 60 minutit enne väljalendu ning kõigi registreerunud reisijate nimekirja alusel tehakse vajalikud toimingud lennu ettevalmistuseks - tellitakse pardale söögid-joogid, arvestatakse välja reisijate ja nendega kaasas oleva pagasi kaal, tehakse kütusearvestus jne.

Teatud andmed kantakse edasi ka vahepeatusteks või sihtkohaks olevatesse lennujaamadesse, et planeerida reisijate ja pagasi sujuvamat liikumist transiidis olemise ajal.

Tänapäeval üritavad mitmed lennufirmad kulusid optimeerida ning on seetõttu tavapärase, lennujaamas registreerimise osas teinud piiranguid või muutnud selle tasuliseks. Alternatiivina pakutakse registreerimist kas lennufirma kodulehel, lennujaamas olevatest iseteenindus kioskitest või mobiili vahendusel (näiteks on Lufthansal selleks lausa oma nutitelefoni rakendus).

Nimekirja suuremate lennufirmade lennule registreerimise lehele leiate siit: Online check-in
NB! Nimekirjas on toodud välja ka kõik Tallinnast lendavad lennufirmad.


Registreerudes lennule lennujaamas, saate te tõenäoliselt sarnase pardakaardi:Kui registreerite lennufirma kodulehel või mobiilirakenduse abil, siis näeb teie pardakaart välja midagi sellist (pardakaart tuleks ise välja printida):


Have more questions? Submit a request

0 Comments

Please sign in to leave a comment.
Powered by Zendesk