Miks on lennupileti hinnad ajas nii erinevad?

Kindlasti oled kokku puutunud olukorraga, kus ühel päeval on lennupileti hind 201.43 EUR ja järgmine päev juba 223.52EUR. Miks see nii on?

Lennupileti hind sõltub väga paljudest faktoritest ning lennufirmadel on keerulised tulude juhtimise süsteemid, mis pidevalt jälgivad juba välja müüdud kohti, tehtud päringuid, lennuni jäänud aega ja mitmeid teisi parameetreid veel.

Toome näite: Lennufirma A lendab liinil Tallinn - Stockholm ning kasutab vaid turistiklassi taseme teenindust, st. kogu lennuki salong sisaldab vaid turistiklassi istekohti.

Liinil Tallinn - Stockholm on lennufirma A kehtestanud erinevad tariifid 10-eurose sammuga vahemikus 10 - 100 EUR ning iga tariif kannab oma tähttunnust ja tariifikoodi, nii võib hinnakiri joonistuda välja järgnevalt:

ASTO - 10 EUR
BSTO - 20 EUR
CSTO - 30 EUR
DSTO - 40 EUR
ESTO - 50 EUR
FSTO - 60 EUR
GSTO - 70 EUR
HSTO - 80 EUR
ISTO - 90 EUR
JSTO - 100 EUR

Oletame, et liinil kasutatav lennuk mahutab täpselt 100 reisijat ning lennuk on jagatud kümneks võrdseks osaks, igale osale vastab üks tariif ja selle tähtkood (broneerimisklass). Nõnda on pileteid müügis kokku kümne erineva hinnaga kümnes erinevas broneerimisklassis. Alustatakse istekohtade müügiga.

Esimesena müüakse tavapäraselt välja kõige soodsamad kohad, see tähendab, et esimesed 10 ostjat saavad endale istekoha vaid 10 euro eest. Järgmised 10 reisijat peavad leppima juba 20-eurose piletiga, jne.

Kusjuures, lennufirma võib mõjutada reisijaid ostma kallimaid tariife kliendile paremate tingimuste pakkumisega, näiteks võib tariif ESTO lubada hilisemaid muutuseid lennupiletile lisatasu eest ja tariif ISTO lausa tasuta. Kellele on paindlikkus oluline, võib otsustada seetõttu kallima tariifi kasuks, isegi kui on saadaval ka soodsamaid pileteid.

Samuti võib lennufirma teadlikult keelata näiteks esimese kolme soodsama hinnaklassi müügi mõnele konkreetsele perioodile, juhul kui suudetakse ette ennustada kõrgemat nõudlust konkreetsele ajale - näiteks pühad või koolivaheajad.

Ülaltoodud näide on muidugi väga primitiivne ning antud mudelil on palju tahke veel. Traditsioonilised lennufirmad pakuvad erinevaid teenustasemeid, erinevaid tingimusi tariifide kaupa, mängu tulevad ka erinevad turud (Tallinn - Helsingi - Stockholm võib olla odavam kui Helsingi - Stockholm) ja palju veel!
Have more questions? Submit a request

0 Comments

Please sign in to leave a comment.
Powered by Zendesk